Biopotraviny a bioprodukty prodávané prostřednictvím E-SHOPŮ

Datum: 
18. Červenec 2017

Letos 06.03.2017 jsme Vás zde v AKTUALITÁCH informovali o nutnosti registrace a následně kontroly akreditovanou kontrolní organizací všech subjektů - eshopů, které distribuují biopotraviny a bioprodukty prostřednictvím internetu.

Dále jsme v této informaci uvedli, že Vás budeme kontaktovat teprve poté, co bude ze strany MZE ČR a SZPI sdělen další postup.

Od počátku měsíce července Vás začíná Ministerstvo zemědělství ČR oslovovat dopisem, který zasílá Odbor environmentální a ekologického zemědělství s textem: Upozornění na porušení příslušné legislativy pro ekologickou produkci viz. příloha

Toto Upozornění se vztahuje na všechny typy internetového prodeje (obchodník k obchodníkovi nebo obchodník k zákazníkovi – např. formou přeposílání objednávek, dropshippingu, samotný e-shop se skladem, … )

Toto Upozornění se týká nabídky všech biopotravin a bioproduktů (čerstvé, sušené, chlazené, mražené, balené, nebalené, nakupované v ČR, EU i mimo EU, …)

Protože skutečně platí, že Vám hrozí postih dle příslušných právních předpisů, a to až do výše pokuty 1 000 000,- Kč, důrazně Vás nabádáme, abyste učinili jeden ze dvou kroků navrhovaných v tomto Upozornění:

  1. Buď požádáte o registraci osoby podnikající v ekologickém zemědělství na Ministerstvu zemědělství prostřednictvím vstupní kontroly jedné ze čtyř uvedených kontrolních organizací (každá z nich má uveden platný ceník za inspekce na svých internetových stránkách)
  2. Nebo okamžitě zastvíte internetovou nabídku a prodej potravin s označením BIO (s případnou informací zaslanou na MZe ČR)

                  Akreditační značka I 4077